Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Asia i Marcin budują Patryka

wpisy na blogu

Co dalej ?

Blog:  asiamarcin
Data dodania: 2009-01-25
wyślij wiadomość

Planujemy już teraz drugi etap, wykończenia. Zrobiliśmy pierwszą kalkulację. Wynika z niej że trzeba będzie trochę pieniędzy pożyczyć-wziać kredyt, najlepiej z dopłatą państwową (jest taka ustawa).

Mamy zamiar wykończyć parter do końca lata , poddasze zostawić na później.Do zrobienia całkiem sporo:

- instalacje wod-kan wewnątrz domu ,

- instalacje elektryczne, telewizyjne, i pozostałe (we własnym zakresie)

- posadzki (maszynowe) i ocieplenie podłogi

-sufit (stelaż metalowy, płyta k.g)

- ściany , płyty k.g  przyklejane na placki (sami wykonamy)

- szpachlowanie złącz, zabudowy kanałów)

- kominek , rozprowadzenie , obudowa (montaż własny)

- malowanie (sami)

- glazura, terakota, biały montaż

- ogrzewanie elektryczne akumulacyjne z ogrzewaczy akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem i statycznym z automatyką ładowania . System będzie pobierał energię tylko z taryfy nocnej (umowa  na G12).Koszty  eksploatacyjne nie powinny być wyższe niż za gaz.

- ciepła woda z elektrycznych podgrzewaczy przepływowych

- ogrodzenie działki

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru firm które już zaprosiliśmy do sporządzenia ofert.

 

8Komentarze
patryk  
Data dodania: 2009-01-27 13:36:18
,,,
Obejrzałam wszystkie wasze zdjęcia. Super patrzec jak ktos buduje taki sam dom. Teraz przynajmniej nie jestem sama na blogu :) Piękny ten wasz Patryk. mam pytanie, z czego robiliście podbitkę, ile jej wyszło, ile was ona kosztowala i jak ta podbitka wyglada pod zadaszonym tarasem?? pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2009-01-27 20:14:29
podbitka
Witam Cieszymy się że Ci się podoba nasz Patryk. My podziwiamy waszą łazienkę...jesteście bardziej zaawansowani w budowie niż my . Co do podbitki , to wykonaliśmy ją z paneli komorowych PCV z Boryszewa, model PLASIVAN , w kolorze brązowym, z wyraźnie zarysowanymi słojami drewna.Nieźle to wygląda i pasuje do naszej stolarki okiennej. Poszło tego sporo bo 69 m2 paneli, 39mb paneli wentylacyjnych i 90mb listew startowych , za kwotę 1920 zł. Do tego robocizna a 25 zł (za m2 i mb) ,cześć liczona od powierzchni a część (obróbki belki nad tarasem itp) od mb.tj ok 2000zł.Do konstrukcji podbitki wykorzystaliśmy łaty drewniane kupione do pokrycia dachu . W najbliższym czasie umieszczę zdjęcia wykończenia zadaszenia nad tarasem. Pozdrawiam
odpowiedz
patryk  
Data dodania: 2009-01-28 13:48:18
dzięki
Cóz za wyczerpująca odpowiedź. Dzięki bardzo. Wy macie zrobione wszystko z zewnątrz, my skupilismy się na wykończeniu wewnątrz. Obecnie malujemy cały parter na biało i zostaje nam na parterze tylko położenie płytek na podłodze. Po malowaniu przenosimy się na poddasze gdyz tam zrobiona jest tylko klatka schodowa. Nasze tempo troche zwolniło, gdyz wszystkie prace wykonujemy we własnym zakresie. Pozdrawiam
odpowiedz
norbi  
Data dodania: 2009-01-29 21:08:05
foto
Gdzie można obejrzeć zdjęcia z Waszych postępów budowy?
odpowiedz
Data dodania: 2009-01-29 22:57:12
zdjęcia
Zachęcam do odwiedzenia galerii
odpowiedz
aga  
Data dodania: 2009-02-08 15:48:19
patryk3
fajny ten wasz Patryk, aż miło popatrzeć- my jesteśmy na etapie fundamentów tzn już są gotowe- wiec proszę o dodawanie zdjęć , będziemy was podglądać ;) pozdrawiam
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2010-03-05 16:51:41
rafal
SUPER DOMEK!!!JESTEM NA ETAPIE POZWOLWNIA NA BUDOWĘ MAM PODPISANĄ UMOWE Z FIRMĄ ,ALE PO WASZYM KOSZTORYSIE WIDZE ZE BEDZIE MNIE KOSZTOWAŁ DUŻO DROŻEJ OD WASZEGO PATRYKA.CZYLI DUŻO POWYŻEJ OD 305TYS.CZY TA CENA JEST Z PLYTKAMI itp.iCZY WYCHODZI TANIEJ OGRZEWANIE INDUKCYJNE PROSZE O ODP.POZDRAWIAM
odpowiedz
Data dodania: 2010-03-07 20:06:57
Koszty
Co do kosztów to pozycje zostały dokładnie opisane.Zawierają również koszty płytek elewacyjnych ściennych oraz wykończenie wewnątrz domu (parter). Koszty zależą od sposobu realizacji inwestycji. My byliśmy inwestorem który nie miał jednego wykonawcy "pod klucz" tylko zatrudnił kilka ekip wykonawców co zmienjszyło koszty o ok. 20%. Ponadto część prac wykonaliśmy we własnym zakresie (instalacje elektryczne, teletechniczne, kominek ,mocowanie płyt g-k na scianach , malowanie) . Co do ogrzewania zastosowaliśmy jak pisaliśmy piece akumulacyjne , które juz w pierwszym sezonie grzewczym sprawdziły się, nie generując kosztów większych niż przy gazowym - tylko druga taryfa. Opłaciło się wykonać solidne ocieplenie ścian (15 cm) i podłogi na gruncie(10-15 cm).
odpowiedz

Elewacje.

Blog:  asiamarcin
Data dodania: 2009-01-25
wyślij wiadomość

Jeszcze trwały prace konstrukcyjne dachu a już zaczęliśmy docieplenia ścian . Zbliżał sie  listopad .Firma która budowała dom rozpoczęła mocowanie 15 cm docieplenia styropianem .Bloczki siporeksowe i 15 cm styropianu dają łącznie wpółczynnik strat poniżej 0,3 , co będzie gwarantowało małe zużycie energii na ogrzewanie. Pomimo że nie przewidziano w projekcie dociepleń ścian zewnętrznych garażu wykonaliśmy docieplenie od fundamentów do dachu 5cm styropianem .Wewnętrzna ściana garażu (zewnętrzna domu) ocieplona została styropianem 10 cm). Prace musiały być przerywane ze względu na niskie temperatury które nie pozwoliły nanosić mokrych warst szpachlowania kołków , kleju z siatką  i wreszcie tynków akrylowych. W stosunku do pierwotnie zaplanowanego czasu prace   te trwały dwukrotnie dłużej. W tzw. międzyczasie ekipa wykonywała najpierw ruszt a później samą podbitkę wokół dachu i nad tarasem .Ostatnim elementem było przyklejanie płytek kamiennych na ścianie tarasu i podmurówce . Udało się... Dom w całej okazałości, na zewnątrz gotowy a w środku ....gołe ściany .

Postanowiliśmy przed zima podłaczyć prąd do domu. Sami położyliśmy wcześniej  kabel ale trzeba było go wciągnąć z jednej strony do domowej rozdzielni a z drugiej do skrzynki energetycznej. Wystąpiliśmy do Zakładu Energetycznego o zgodę na podłączenie energii do celów budowy. Dzień przed wigilią mieliśmy prąd w domu i mogliśmy się odlaczyć od sąsiada. Wcześniej wykonaliśmy podłaczenie oświetlenia zewnętrznego domu sterowanego automatem zmierzchowym.

Na święta dom był już oświetlony ...

Okna, drzwi

Blog:  asiamarcin
Data dodania: 2009-01-25
wyślij wiadomość

Pędziliśmy z pracami coraz szybciej aby zakończyć przed zimą. Na strychu nie wykonywaliśmy ścianek działowych .To zostawiliśmy na drugi etap .W czasie kiedy trwały obróbki dachowe firma wstawiła wcześniej zamówione i opłacone okna . Do tej pory (od lutego) miała je u siebie) ,. Wybraliśmy stolarkę PCV 5 komorową z tzw. bezpiecznymi szybami  , ramy w kolorze ciemnego dębu. Podbitkę dachu wybraliśmy też w tym kolorze. Drzwi wejściowe są  antywłamaniowe z certyfikowanymi zamknięciami. Drzwi garażowe uchylne , typowe . Dom nabrał charakteru. Został po raz pierwszy zamknięty na klucz. Zmienił charakter z budowy na....dom.

 

Dach

Blog:  asiamarcin
Data dodania: 2009-01-25
wyślij wiadomość

Po zakończeniu prac betonowych , wykonaniu wieńca  poddasza można było połozyć tzw. murłatę i rozpocząć budowę dachu. Dach miał być wykonany zgodnie z projektem ale z zastosowaniem pokrycia blachą dachówkową. Zrezygnowaliśmy więc z deskowania i pokryliśmy membraną dachową (wstępnego krycia) , później łaty i blacha. Firma dostarczyła materiały wcześniej zamówione i opłacone. Za okna dachowe. i orynnowanie  płaciliśmy  później. Ustaliliśmy ilość wywietrzników (kominków) i miejsce wyłazu dachowego. Postanowiliśmy że będzie to okno dachowe , ocieplone , usytuowano na wysokości pozostałych okien . Wyjście na dach jest więc z sypialni , od strony tarasu. Aby dostać sie bezpiecznie do komina na którym będą instalowane m.inn anteny zleciliśmy wykonanie stopni dachowych oraz dwóch ław kominiarskich.

W międzyczasie budowlańcy kończyli budowę tarasu i komina , obróbki klinkierem . Niestety czapka komina nieco się skrzywiła co trzeba było zamaskować obróbką blacharską.

Szczelność obróbek  blacharskich dachu w tym okien dachowych mogliśmy wkrótce sprawdzić na żywo bo nastała pora jesiennych deszczów. Całość spisywała się bez zarzutu.

Cd budowy i zmiany

Blog:  asiamarcin
Data dodania: 2009-01-25
wyślij wiadomość

Ściany zakończyły  wieńce. Zgodnie z projektem pierwotnym zastosowaliśmy rozwiązanie Terriva, strop z bloczków i belek. Ograniczyliśmy w ten sposób ilosc drewna. Podpieraliśmy punktowo podporami drewnianymi , wypożyczonymi od firmy. Po wylaniu nadbetonu na stropie mieliśmy przerwę technologiczną. Trochę padało więc beton dojrzewał lekko podlewany deszczem ...

Dozbraojono słypki ściany kolankowej i wymurowano ścianke . Podwyższyliśmy ją  o ok. 10 cm wyżej niż w projekcie . Zamurowaliśmy wejście na ministrych nad garażem. Postanowiliśmy ,że wejście będzie ze schodów strychowych wewnątrz garażu. Zamurowaliśmy też  drzwi z pomieszczenia technicznego do garażu.

Zrezygnowaliśmy tez z jednego z kominów, tego w pomieszczeniu technicznym. Postanowiliśmu pozostawić tylko komin do kominka . Głownym źródłem ciepła ma być ogrzewanie elektryczne. pomieszczenie techniczne będzie pralnią.

Dalsze zmiany wykonanie wnęki na kabinę prysznicową w łazience na parterze, kosztem pomieszczenia pralni (1mx1m) . Wnęka prysznicowa będzie wyposażona w szklane drzwi , ściany oczywiście wykończone glazurą.

 

2Komentarze
miniu  
Data dodania: 2009-06-28 14:42:25
DRENAZ
MAM PYTANIE ODNOSNIE DRENAZU OKAZAŁO SIE ZE MOJA DZIAŁKA TO SAMA GLINA WIEC WODA STOI CAŁY CZAS WIEC MUSZE COS Z TYM ZROBICI ODWODNIC DZIAŁKĘ ALE NIE WIEM ZABARDZO JAK TO ZROBIC PROSIŁBYM O JAKIES ZDJECIA JEZELI TAKIE MACIE I JAK SIE TO ROBI POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIEKUJE
odpowiedz
Data dodania: 2009-06-28 20:52:46
Woda
Problem jest poważny i wymaga gruntownego rozwiązania. W naszym przypadku wykonaliśmy drenaż opaskowy na wysokości ław fundamentowych wokół domu. Stanowi go rura drenarska leżąca w otoczeniu z kamienia tłucznia fi 32mm po ok 20 cmm z każdej strony . Woda z drenażu odbierana jest w studzience o głebokości ok 160 cm przez pompę pływakową wypompowującą ja na zewnątrz , do rowu. Docelowo przewidziany jest dodatkowy drenaż od strony nacieku wody(z wyższego terenu) i wykonanie rowu odwadniającego . W chwili obecnej trwa opracowanie projektowe odwodnienia - warto powierzyć tą sprawę fachowcowi. Z rozmowy z nim wynika że częstym , skutecznym rozwiązaniem jest też wykonanie stawu o odpowiedniej powierzchni (nie mniej niż 100m2 ) i głębokości 2,5-3 m).
odpowiedz
asiamarcin
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 97535
Komentarzy: 37
Obserwują: 9
On-line: 9
Wpisów: 27 Galeria zdjęć: 48
Projekt PATRYK
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Podlaskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec
2009 luty
2009 styczeń